Jak ulewa i śnieg...

red /Radio eM

publikacja 12.03.2019 07:49

Słowo, które wychodzi z ust Moich, nie wraca do Mnie bezowocne - mówi Bóg słowami Izajasza.

Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne
Aleksandar Pasaric /Pexels.com

Na Bliskim Wschodzie ulewa, śnieg, czyli woda to życie - wyjaśnia ks. Tomasz Kusz w dzisiejszej rozmowie z Grzegorzem Bociańskim. Wystarczy jej kilka kropel, by pojawiły się rośliny. Podobnie Słowo Boże - ożywia i pozwala zakwitnąć.

Jest jeszcze drugi aspekt - skuteczność Słowa Bożego - dodaje biblista.

Słowo, które wychodzi z ust Moich, nie wraca do Mnie bezowocne

A czy czasem nie wygląda na to, że jednak słowo nie spełnia swojego posłannictwa - zastanawia się Grzegorz Bociański. Ile już słów padło w nasze uszy, ilu kazań wysłuchaliśmy, a wciąż jesteśmy tacy sami - zauważa. Co na to ks. Tomasz Kusz? Odpowiedź w audycji Radia eM. Posłuchaj! To tylko 3 minuty.

Iz 55, 10-11

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.