Niebezpieczeństwa na drodze do świętości

Redakcja

publikacja 01.03.2020 09:00

Co nam przeszkadza w dążeniu do Boga? Jakie myślenie jest dla nas groźne? I czy na każde pytanie znajdziemy odpowiedź? Odpowiada ks. Przemysław Sawa, doktor teologii dogmatycznej, dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje - zachęca do świętości papież Franciszek w adhortacji "Gaudete et exsultate".

Przez cały okres Wielkiego Postu, w każdą niedzielę, ks. Przemysław Sawa w nagraniach wideo, w oparciu o adhortację apostolską papieża Franciszka "Gaudete et exsultate. O powołaniu do świętości w świecie współczesnym", będzie wprowadzał nas w tematykę świętości na co dzień. W najnowszym odcinku, na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, teolog-dogmatyk wskazuje na zagrożenia, które mogą nas spotkać na drodze do świętości.

[#1] Wyzwanie święTY. Szukasz świętości? Uważaj na niebezpieczeństwa
Gość Niedzielny

 

Drodzy Użytkownicy,
na okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy dla Was wyzwanie specjalne! Brzmi ono: święTY. Zapraszamy do wspólnego odkrywania powołania do świętości. Na gosc.pl codziennie, począwszy od Środy Popielcowej, znajdziecie treści, które pomogą Wam wejść głębiej w ten szczególny czas.

Co niedzielę ks. Przemysław Sawa wprowadzi nas w kolejny tydzień Wielkiego Postu (rozważania wideo). W poniedziałki: święci Kościoła na drodze świętości. W środy proponujemy poruszające świadectwa świeckich. W piątki wchodzimy na drogę krzyża. Mamy też dla Was 40 wskazówek na Wielki Post od Franciszka. Warto również skorzystać z materiałów specjalnych w opracowaniu ks. Przemysława Sawy w formie trzech medytacji słowa Bożego w tygodniu. To propozycja dla zarejestrowanych na stronie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegóły TUTAJ.