Wyzwanie: święTY. Cierpliwi jak Jezus

publikacja 15.03.2020 12:11

Pokora może zakorzenić się w sercu jedynie przez upokorzenia - przypomina ks. Przemysław Sawa, cytując fragment "Gaudete et exsultate" papieża Franciszka.

Przez cały okres Wielkiego Postu, w każdą niedzielę, ks. Przemysław Sawa w nagraniach wideo, w oparciu o adhortację apostolską papieża Franciszka "Gaudete et exsultate. O powołaniu do świętości w świecie współczesnym", wprowadza w tematykę świętości na co dzień. W najnowszym odcinku przypomina cechy świętości, między innymi cierpliwość oraz radość, która wypływa ze spotkania z Bogiem. „Raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim” – przykładem jest Maryja.

[#3] Wyzwanie święTY. Zadbaj o świętą obojętność
Gość Niedzielny


Na okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy dla Was wyzwanie specjalne! Brzmi ono: święTY. Zapraszamy do wspólnego odkrywania powołania do świętości. Na gosc.pl codziennie znajdziecie treści, które pomogą Wam wejść głębiej w ten szczególny czas.

  • Co niedzielę ks. Przemysław Sawa wprowadzi nas w kolejny tydzień Wielkiego Postu (rozważania wideo).
  • W poniedziałki: święci Kościoła na drodze świętości.
  • W środy proponujemy poruszające świadectwa świeckich.
  • W piątki wchodzimy na drogę krzyża.
  • Codziennie: Mamy też dla Was 40 wskazówek na Wielki Post od Franciszka.
  • Warto również skorzystać z materiałów specjalnych w opracowaniu ks. Przemysława Sawy w formie trzech medytacji słowa Bożego w tygodniu. To propozycja dla zarejestrowanych na stronie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegóły TUTAJ.