Czujni, by w codzienności uchwycić Boga

red

publikacja 05.04.2020 09:36

Wchodzimy w szczególny tydzień Wielkiego Postu - Wielki Tydzień. W tym tygodniu będziemy przeżywać Paschę Pana - Jego zwycięstwa i przejścia ze śmierci do życia.

Papież Franciszek w swojej adhortacji "Gaudete et exsultate" mówi o drogach do świętości. Zdaniem papieża święty, to człowiek rozmodlony, a ta postawa czyni go wyczulonym na spotkanie z Bogiem w codzienności.

[#6] Wyzwanie święTY. Czujni, by w codzienności uchwycić Boga
Gość Niedzielny


Subskrybujcie nasz kanał, by nie przegapić żadnego z naszych filmów. Zamówcie nasz newsletter, jeśli chcecie być na bieżąco z materiałami na Wielki Post

Na okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy dla Was wyzwanie specjalne! Brzmi ono: święTY. Zapraszamy do wspólnego odkrywania powołania do świętości. Na gosc.pl codziennie znajdziecie treści, które pomogą Wam wejść głębiej w ten szczególny czas.

  • Co niedzielę ks. Przemysław Sawa wprowadzi nas w kolejny tydzień Wielkiego Postu (rozważania wideo).
  • W poniedziałki: święci Kościoła na drodze świętości.
  • W środy proponujemy poruszające świadectwa świeckich.
  • W piątki wchodzimy na drogę krzyża.
  • Codziennie: Mamy też dla Was 40 wskazówek na Wielki Post od Franciszka.
  • Warto również skorzystać z materiałów specjalnych w opracowaniu ks. Przemysława Sawy w formie trzech medytacji słowa Bożego w tygodniu. To propozycja dla zarejestrowanych na stronie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegóły TUTAJ.