Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • tomaszl
  09.04.2019 08:53
  Takie dwie ważne uwagi.
  Pierwsza to przykład jak działa nasza ludzka psychika. Czekałem bez możliwości jedzenia na operacje, jej godzina się rozpoczęcia się przesuwała. Wyszło ponad 20 godzin postu przed operacją. Zero problemu, nawet sąsiedzi z sali jedzący obiad mi nie przeszkadzali. A z drugiej strony każda środa popielcowa i ten dramat tylko trzech posiłków. Choć już teraz nie czekam na godzinę 24 tylko idę spać. Oczywiście w Wielki Piątek takiego problemu z postem nie mam.

  Druga sprawa - poważniejsza. Otóż nam się wydaje często, ze jak będziemy coś robić, to Bóg się zlituje i nam czy naszym bliźnim "odpuści". Najtrudniejsza jest w tym wypadku modlitwa Ojcze nasz, a dokładnie ten fragment "bądź wola Twoja". Może czasami trzeba jednak zawierzyć Bogu, co nie zwalnia z tych działań, które są w naszym zasięgu. I modlitwa i post i np. pomoc lekarska. Ale nie po to aby później opowiadać, ze dzięki naszym staraniom ktoś się nawrócił, ktoś wyzdrowiał. To niech pozostanie w ukryciu.
  Stąd nie trawię takich świadectw o postach, modlitwach, zasługach ludzkich. Nie tędy droga.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL