Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sumienie pod krzyżem

WIELKI POST 2007 - KATECHEZA VI (Setnik) W młodym wieku porzucił rodzinę. Imponowali mu przestępcy, wkrótce został jednym z nich. Kilkakrotnie trafiał do więzienia. Nie utrzymywał kontaktów z rodzicami, ale oni nie zapomnieli o nim.

W młodym wieku porzucił rodzinę. Imponowali mu przestępcy, wkrótce został jednym z nich. Kilkakrotnie trafiał do więzienia. Nie utrzymywał kontaktów z rodzicami, ale oni nie zapomnieli o nim.

Jego ojciec, leżąc już na łożu śmierci, wezwał go do siebie. Przyjechał, spodziewając się pretensji. Zamiast tego usłyszał od ojca: „Przebaczam ci”. Rozpłakał się. Prosto od ojca poszedł do kościoła. Wyspowiadał się, zmienił całkowicie swoje życie.

Być może coś podobnego przydarzyło się setnikowi pod krzyżem. Ewangelista Łukasz zanotował, że gdy krzyżowano Jezusa, On mówił: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Na zło i nienawiść Chrystus odpowiadał miłością i przebaczeniem.

Jezus jednym słowem potrafi przemienić człowieka, jeśli tylko ten człowiek chce takiej przemiany. Jeśli pozwoli, aby jego sumienie ruszyło dobro i miłość. Tak jak ruszyło sumienie setnika pod krzyżem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy