Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na Syjonie dmijcie w róg, zarządźcie święty post...

Bóg ustami proroka Joela wzywa nas do nawrócenia. Posłuchaj komentarza biblisty do dzisiejszego pierwszego czytania.

Codziennie w Radiu eM Grzegorz Bociański w rozmowie z biblistami pomaga zrozumieć tekst Starego Testamentu. Dziś, w środę popielcową, wsłuchujemy się w słowa Księgi proroka Joela. Prorok mówi do Narodu Wybranego, który wyszedł z niewoli babilońskiej, a następnie doświadczył plagi szarańczy. Joel odczytuje to jako wezwanie do opamiętania i powrotu na drogę życia zgodnego z przykazaniami.

Przez usta proroka Bóg wzywa swój lud do podjęcia postu. Chce jednak, byśmy rozdarli przed Nim serca, a nie szaty. Jak to zrobić? Jak pościć, by post miał sens i prowadził do spotkania z Bogiem? Zapraszamy do słuchania audycji "Na początku było Słowo".

Jl 2, 12-18
Radio eM

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu znajdziecie na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL