Nowy numer 42/2019 Archiwum

Życie lub śmierć. Co wybierasz?

Mojżesz daje Narodowi Wybranemu wolny wybór: błogosławieństwo czy przekleństwo. Od czasów starotestamentalnych decyzja człowieka w tej sprawie wcale nie jest oczywista. Post to dobry moment, by ten temat na nowo rozważyć.

W dzisiejszym rozważaniu z cyklu "Na początku było Słowo" Grzegorz Bociański rozmawia z ks. Tomaszem Kuszem, biblistą o fragmencie Księgi Powtórzonego Prawa. Patriarcha nie przebiera w słowach, nie jest łagodny dla swojego ludu. Mówi do niego: "jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon cudzym bogom, służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu". Czy Bóg zaakceptuje każdy wybór człowieka? Dlaczego zgadza się na to, że człowiek może wybrać drogę odwrócenia się od Niego? Posłuchaj audycji Radia eM. To tylko 3 minuty.

Pwt 30, 15-20

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu znajdziecie na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL