Nowy numer 42/2019 Archiwum

Krzycz na całe gardło, nie przestawaj!

Bóg wzywa proroka Izajasza do wytykania błędów Jego ludowi. "Pościcie wśród waśni i sporów, i wśród niegodziwego walenia pięścią(...). Czyż to jest post, jaki Ja uznaję(...)?

Nie zjem cukierka, nie będę oglądać telewizji. Zrobię posępną minę i podniosę lament, bo przecież poszczę. A jednak Bóg przez usta Izajasza zwraca uwagę swemu ludowi, że post, aby był skuteczny, nie może koncentrować się na praktykowaniu go dla niego samego. W poście ważne są motywacje i sposób jego przeżywania. „Czemu pościliśmy, a Ty nie wejrzałeś? Umartwialiśmy siebie, a Ty tego nie uznałeś?” - pytają Izraelici. Czy i my czasem nie jesteśmy zaskoczeni nieskutecznością naszych pobożnych praktyk? Jaką odpowiedź na to pytanie znajdują u proroka Izajasza dziś Grzegorz Bociański i ks. Tomasz Kusz? Posłuchaj. To tylko 3 minuty.

Iz 58, 1-9a

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu znajdziecie na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL