Nowy numer 42/2019 Archiwum

Włóż stosowną mowę w moje usta przed obliczem lwa...

Grzegorz Bociański i ks. Tomasz Kusz rozważają piękną modlitwę królowej Estery w niebezpieczeństwie śmierci.

Królowa Estera dowiedziała się, że na skutek intryg pałacowych zapadła decyzja o zgładzeniu wszystkich Żydów w państwie perskim. Chcąc ratować siebie i rodaków, postanowiła prosić swojego męża, króla perskiego, o ratunek. Zanim jednak stanęła przed nim, modliła się.

Wybaw nas ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i niemającą nikogo poza Tobą, Panie, który wiesz wszystko.

Ksiądz Tomasz Kusz, biblista, zwraca również uwagę na pierwsze słowa modlitwy królowej: " Panie mój, Królu nasz, Ty jesteś jedyny..." Nawet w obliczu niebezpieczeństwa śmierci, Estera nie stawia swojego problemu na pierwszym miejscu. Zwraca się do Boga, rozpoczynając od wyznania wiary. Następnie Estera wyraża skruchę za grzechy Izraela popełnione w przeszłości przeciw Bogu. Bóg przyjmuje tę skruchę i traktuje ją w taki sposób, jakby wyraził ją cały naród. W podobny sposób  funkcjonuje również ofiara Chrystusa - tłumaczy biblista. Chcesz wiedzieć więcej, posłuchaj audycji "Na początku było Słowo".

Est 4, 17k

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL