Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będzie dla ciebie Bogiem, o ile ty będziesz chodził Jego drogami

Bóg zapowiada Izraelowi, że wywyższy go ponad inne narody, jeśli tylko lud będzie przestrzegał praw nadanych przez Boga.

Biblista, ks. Tomasz Kusz, na antenie Radia eM wyjaśnił okoliczności, w jakich padły te słowa, przekazane przez usta Mojżesza. Naród wybrany znajdował się wówczas na pustyni, ale stał już u progu ziemi obiecanej. Odczytany fragment z Księgi Powtórzonego Prawa to zbiór zasad, jakie Pan daje Izraelitom na nowy etap życia w kraju "mlekiem i miodem płynącym".

Dziś uzyskałeś od Pana oświadczenie, iż będzie dla ciebie Bogiem, o ile ty będziesz chodził Jego drogami, przestrzegał Jego praw, poleceń i nakazów oraz słuchał Jego głosu.

Oznacza to, że jeśli Naród wybrany chce mieć za sobą samego Boga, jeśli zależy mu na Jego błogosławieństwie, to wszystkie te łaski związane są z życiem po myśli Bożej - tłumaczył ks. Tomasz Kusz.

Pwt 26, 16-19

Znamienne jest, że taka umowa wychodzi ze strony Pana Boga. Jest ona ogromną nobilitacją, bo Bogu taka umowa nie jest do niczego potrzebna. Bóg jednak pragnie naszego szczęścia. Na różne sposoby pragnie nam pomóc to szczęście osiągnąć.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL