Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie

Przekonuje o tym święty Paweł i zachęca do życia zgodnego z nauką Chrystusa.

Ks. Dawid Ledwoń i Grzegorz Bociański rozważają fragment Listu św. Pawła do Filipian, w którym Apostoł Narodów zachęca swoich współbraci w wierze do życia zgodnego z zasadami ewangelii. Boleje nad losem tych, którzy żyjąc w grzechu, postępują wręcz jak "wrogowie krzyża Chrystusa".

Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne.

W każdej epoce ludzie mierzą się z jakimś wielkim złem i jego gorszącym bezwstydem. Wrogami krzyża są bowiem nie tylko ci, którzy przez niewiarę odrzucają zbawienie zaoferowane przez Boga w Jezusie Chrystusie, ale także ci, którzy, chociaż Go poznali i uwierzyli, dali się zwieść diabłu, żyjąc wbrew powołaniu do łaski - wyjaśnia ks. Dawid Ledwoń.

Flp 3, 17 – 4, 1
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL