Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tweety Franciszka

Wielki Post – podróż powrotna do tego, co istotne.

Papież Franciszek na Twitterze:

 

  • 17 marca:

Modlitwa łączy nas z Bogiem, miłosierdzie z bliźnim, post z samym sobą. Bóg, bracia, moje życie: oto rzeczywistości, które nie kończą się na niczym i w które należy inwestować.

  • 17 marca:

W tej podróży powrotnej do tego, co istotne, jaką jest Wielki Post, Pan wzywa nas do przejścia przez trzy etapy: jałmużnę, modlitwę, post.

  • 16 marca:

Wielkii Post jest wezwaniem do zatrzymania się, aby przejść do tego, co istotne, podjąć post od tego, co powierzchowne i co rozprasza. Jest czasem budzenia duszy.

  • 9 marca:

Tylko ten, kto pozostawia swoje światowe przywiązania, aby ruszyć w drogę odnajduje tajemnicę Boga.

  • 7 marca:

Na początku Wielkiego Postu dobrze nam zrobi prośba o łaskę zachowania w pamięci wszystkiego, co Pan dla nas uczynił, jak bardzo nas umiłował.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL