Nowy numer 42/2019 Archiwum

On zbuduje dom imieniu memu

Bóg zapowiedział Dawidowi, że jego potomek będzie Mesjaszem. To proroctwo na Uroczystość świętego Józefa.

Ksiądz Tomasz Kusz i Grzegorz Bociański rozważają fragment Drugiej Księgi Samuela. Bóg ustami proroka Natana zapowiada królowi Dawidowi, że to nie król zbuduje dom Panu, a wręcz przeciwnie - to Bóg zatroszczy się o "dom" Dawida. Dom ma tutaj znaczenie szersze. Nie odnosi się tylko do budynku, ale oznacza również dynastię królewską, jego ród, z którego będzie wywodził się mesjasz.

Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo.

Na początku Żydzi oczekiwali króla z dynastii Dawidowej, który rządziłby Izraelem bez granic - tłumaczy ks. Tomasz Kusz. Jednak żaden z królów nie spełnił tych oczekiwań, stąd nadzieje na nadejście idealnego władcy przeniesiono w przyszłość, na czasy mesjańskie.

2 Sm 7,4-5a.12-14a

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL