Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rekolekcje akademickie z arcybiskupem Rysiem

Metropolita łódzki głosił społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego słowo, którego motto brzmiało: "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych".

Arcybiskup przypomniał historię Abrama. Podkreślił, że Bóg chciał uczynić go kimś innym, wyprowadzić poza porządek natury. Znakiem tego była obietnica dana jemu i jego żonie. Abram i Saraj nie mogli mieć dzieci, ale dzięki zaufaniu Bogu stali się Abrahamem i Sarą, którzy dali początek wielkiemu narodowi. Ta przemiana ludzkości w konkretnych postaciach dokonuje się również w Nowym Testamencie. Tutaj można posłuchać pierwszej nauki rekolekcyjnej abp. Rysia na KUL.

Drugiego dnia rekolekcji arcybiskup przypomniał, że post jest czasem oczekiwania, uświadamia nam jakieś konkretne pragnienie. - Po to podejmujemy praktykę postu, by sobie zadać pytanie, co nas jest w stanie zaspokoić, czego potrzebujemy, by być nasyconymi. Tutaj można posłuchać drugiej nauki arcybiskupa Rysia.

Ostatni dzień rekolekcji abp. Grzegorza Rysia upłynął pod znakiem kontynuacji rozważania słowa, które papież Franciszek podpowiedział jako słowo na tegoroczny Wielki Post.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL