GN 15/2025 Archiwum

Rekolekcje akademickie z arcybiskupem Rysiem

Metropolita łódzki głosił społeczności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego słowo, którego motto brzmiało: "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych".

Arcybiskup przypomniał historię Abrama. Podkreślił, że Bóg chciał uczynić go kimś innym, wyprowadzić poza porządek natury. Znakiem tego była obietnica dana jemu i jego żonie. Abram i Saraj nie mogli mieć dzieci, ale dzięki zaufaniu Bogu stali się Abrahamem i Sarą, którzy dali początek wielkiemu narodowi. Ta przemiana ludzkości w konkretnych postaciach dokonuje się również w Nowym Testamencie. Tutaj można posłuchać pierwszej nauki rekolekcyjnej abp. Rysia na KUL.

Drugiego dnia rekolekcji arcybiskup przypomniał, że post jest czasem oczekiwania, uświadamia nam jakieś konkretne pragnienie. - Po to podejmujemy praktykę postu, by sobie zadać pytanie, co nas jest w stanie zaspokoić, czego potrzebujemy, by być nasyconymi. Tutaj można posłuchać drugiej nauki arcybiskupa Rysia.

Ostatni dzień rekolekcji abp. Grzegorza Rysia upłynął pod znakiem kontynuacji rozważania słowa, które papież Franciszek podpowiedział jako słowo na tegoroczny Wielki Post.

« 1 »
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zobacz także

750x200.jpg

Polecane filmy

Dziś w Kościele

W rozdarciu

Marcin Jakimowicz W I czytaniu Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.

Zapisane na później

Twój schowek jest pusty