Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oni wykopali dla mnie dół...

Jeremiasz modli się i prosi Boga o ratunek w obliczu prześladowania.

Dzisiejsze pierwsze czytanie to modlitwa proroka Jeremiasza, który popadł w niełaskę, ponieważ przekazywał słowa Boga niewygodne dla swoich rodaków. Upominał, wzywał do nawrócenia i tym samym zyskał wielu wrogów. Prorok apelował do ich sumień, burzył ich święty spokój, a oni by uciszyć wyrzuty sumienia postanowili go zabić.

 Czy złem za dobro się płaci? A oni wykopali dół dla mnie. Wspomnij, jak stawałem przed Tobą, aby się wstawiać za nimi, aby odwrócić od nich Twój gniew.

Los proroka nie jest łatwy, ponieważ ci, którzy go słuchają, często utożsamiają osobę proroka z tym, co głosi. Ilekroć odrzucają przekazywane przez niego Boże napomnienie, tylekroć występują przeciw samemu prorokowi - tłumaczył ks. Tomasz Kusz w rozmowie z Grzegorzem Bociańskim. Więcej w dzisiejszej audycji "Na początku było Słowo".

Jr 18, 18-20

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL