Nowy numer 42/2019 Archiwum

Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne

Błogosławiony, kto ufa Bogu - przekonuje swoich rodaków prorok Jeremiasz.

Dwa obrazy przedstawił prorok Izraelitom: w jednym ukazał im przekleństwo, w drugim błogosławieństwo. Jak mówi ks. Tomasz Kusz, ciekawe jest to, że człowiek, który pokłada swą ufność w ciele, nie jest przedstawiany od razu jako ten, kto czyni zło. Jednak skupianie się jedynie na swojej cielesności powoduje, że oddala się on od Boga.

Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzewu na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście

Z kolei człowiek, który pokłada nadzieję w Bogu ciągle będzie przynosić dobre owoce. Dla nas też istotne jest to, czy liczymy tylko na swoje siły lub ludzkie wsparcie, czy też jesteśmy zakorzenieni w Bogu i Bożych wartościach.

Jr 17, 5-10

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL