Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu...

Izajasz zachęca do dzielenia się, wzywa do jałmużny. To ważny element postnej przemiany.

Grzegorz Bociański i ks. Tomasz Kusz codziennie na antenie Radia eM komentują czytania liturgiczne i przybliżają kontekst, w jakim powstawały teksty biblijne. W dzisiejszym fragmencie z księgi proroka Izajasza, czytamy zachętę do takiego życia, w którym jest miejsce na dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka.

"Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach".

Jest obietnica Boga, który zatroszczy się o swój lud, jeśli ten będzie umiał zatroszczyć się o potrzeby bliźnich.

będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.

Skuteczność naszczego poszczenia zależy od uczynków miłosierdzia, ale nie tylko. Od czego jeszcze? Posłuchajcie audycji "Na początku było Słowo". To tylko 5 minut.

Iz 58, 9b-14

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu znajdziecie na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL