Nowy numer 42/2019 Archiwum

5 filmów na Wielki Post

Nie wszystkie są wprost religijne. Ale każdy z nich ma w sobie coś, co sprawia, że możemy zadać sobie niezwykle ważne pytania. Przedstawiamy subiektywny wybór 5 filmów, które warto obejrzeć w Wielkim Poście.

1. "Chata" (Stuart Hazeldine). Film z 2017 r. jest ekranizacją bestsellerowej powieści Williama P. Younga o tym samym tytule. Opowiada historię MacKenzie Allena Phillipsa - męża i ojca, który podczas jednego z rodzinnych wyjazdów w tragicznych okolicznościach traci najmłodszą córeczkę Missy. Traumatyczne wydarzenia stają się dla niego punktem przełomowym, od którego rozpocznie się długa droga zmagania z poczuciem winy i oskarżeniami wysuwanymi pod adresem Boga. Pewnego dnia bohater znajduje w skrzynce na listy niezwykłe zaproszenie do miejsca, w którym zginęła jego ukochana córeczka. Będąc na granicy szaleństwa, ryzykuje i wyrusza w podróż, która odmieni jego życie.

"Chatę" czyta czy ogląda się inaczej, będąc rodzicem. Kiedy możemy spróbować w Missy zobaczyć swoje dzieciątko. Ale nawet, gdy nie mamy dzieci, historia Phillipsów jest poruszająca. Choć Young tworzy opowieść z nacechowaną w pewnych momentach eklezjologią protestancką, to w warstwie opisującej relację między Bogiem a człowiekiem daje nam niezwykle przystępną historię, która w obrazowy sposób pomaga nam zrozumieć, dlaczego są w życiu sytuacje, w których wydaje się nam, że Bóg nie słyszy naszego wołania.

Chata - zwiastun
Monolith Films

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Elzbieta
    23.03.2019 12:00
    Swietny wybor . Do tej listy dodalabym “ Ben Hur “ .Klasyka , lata 50 - te , ale zawsze wracam do tego filmu z przyjemnoscia .
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL