Nowy numer 2/2021 Archiwum

5 filmów na Wielki Post

Nie wszystkie są wprost religijne. Ale każdy z nich ma w sobie coś, co sprawia, że możemy zadać sobie niezwykle ważne pytania. Przedstawiamy subiektywny wybór 5 filmów, które warto obejrzeć w Wielkim Poście.

5. Zmartwychwstały (reż. Kevin Reynolds). Zniknięcie ciała ukrzyżowanego Jezusa spowodowało w Jerozolimie niemałe zamieszanie. Oliwy do ognia dodał fakt, że zaczęła się roznosić niedorzeczna plotka o zmartwychwstaniu skazańca. A rzymianie nie lubią chaosu. Szczególnie na podbitych ziemiach. Z tego powodu centurion imieniem Clavius otrzymuje zadanie wyjaśnienia zagadki i znalezienia ciała. Śledztwo doprowadza go do spotkania z uczniami Jezusa z Nazaretu.

Reżyser przedstawia widzom swój filmowy apokryf. To jego wizja tego, co mogło dziać się w Jerozolimie po zmartwychwstaniu. Ale też opowieść o skutkach tego zdarzenia. Skutkach obecnych w życiu konkretnych ludzi - Jezusowych uczniów i pogan, takich jak Clavius. To również opowieść o sile świadectwa tych, którzy spotkali Zmartwychwstałego. 

Zmartwychwstały (Risen) *2016* - ZWIASTUN PL
Zwiastuny Filmów

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy