Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy

Bóg nie chce śmierci grzesznika - przekonuje prorok Ezechiel. Bóg jest cierpliwy i na każdym etapie naszego życia daje nam szansę do nawrócenia - dodaje ks. Tomasz Kusz.

Dzisiejsze pierwsze czytanie to fragment zatytułowany "Bóg nie chce śmierci grzesznika". Prorok Ezechiel pociesza swoich rodaków. Przekonuje ich, że los człowieka nie jest niezmienny, ale zależy od jego osobistej postawy. Jednak ta zasada działa też w drugim kierunku, dlatego sprawiedliwy na każdym kroku powinien strzec się przed pokusą pychy i samozadowolenia z własnego postępowania, ponieważ jeśli zejdzie z drogi sprawiedliwości, skieruje się ku występkom, może skazać siebie na wieczne potępienie.

A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu policzony, ale umrze on z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił.

Ez 18, 21-28

Więcej komentarzy do czytań ze Starego Testamentu na stronie Radia eM.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL