Nowy numer 2/2021 Archiwum

Droga krzyżowa z bł. Pier Giorgio Frassatim

Założone przez Bł. Pier Giorgia Frassatiego Towarzystwo Ciemnych Typów, we współpracy z Associazione Pier Giorgio Frassati i z Włoską Służbą Duszpasterstwa Młodych, proponują włączenie się w światową akcję z okazji urodzin błogosławionego, które przypadają 6 kwietnia - w Wielki Piątek.

Stacja pierwsza
Jezus w Ogrodzie Oliwnym

P:         Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie…
W:       Żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat.

Z Ewangelii wg św. Marka - Mk 14, 32-36

A kiedy przyszli do ogrodu zwanego Getsemani, rzekł Jezus do swoich uczniów: «Usiądźcie tutaj, Ja tymczasem będę się modlił». Wziął ze sobą Piotra, Jakuba i Jana i począł drżeć, i odczuwać trwogę. I rzekł do nich: «Smutna jest moja dusza aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie!» I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to możliwe - ominęła Go ta godzina. I mówił: «Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!»

Z listów błogosławionego Piotra Jerzego - do C. Guardia Riva, 30 VIII 1923

Kochany, nie wyobrażasz sobie, jak miłe mi są twoje czułe słowa, które do mnie dotarły; i jakie to dla mnie w tej porze umocnienie: wiedzieć, że ty i przyjaciele z Koła połączeni jesteście ze mną węzłem modlitwy. Jedyne bowiem umocnienie pochodzi z wiary – to, które daje nam siłę zdania się na wolę Pana.

Módlmy się. Chryste, który przeżywasz lęk przed śmiercią na krzyżu, pomóż nam wytrwać w walce przeciwko grzechowi i udziel nam mocy Twojego Ducha w codziennym zmaganiu dla Twego Królestwa. Tobie Jezu chwała i nasza miłość na wieki wieków. Amen.

P:         Któryś za nas cierpiał rany…
W:       Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy