Nowy numer 2/2021 Archiwum

Droga krzyżowa z bł. Pier Giorgio Frassatim

Założone przez Bł. Pier Giorgia Frassatiego Towarzystwo Ciemnych Typów, we współpracy z Associazione Pier Giorgio Frassati i z Włoską Służbą Duszpasterstwa Młodych, proponują włączenie się w światową akcję z okazji urodzin błogosławionego, które przypadają 6 kwietnia - w Wielki Piątek.

Stacja czwarta
Zaparcie się Jezusa przez Piotra

P:         Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie…
W:       Żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat.

 

Z Ewangelii wg św. Łukasza - Łk 22, 59-60

Po upływie prawie godziny jeszcze ktoś inny począł zawzięcie twierdzić: «Na pewno i ten był razem z Nim; jest przecież Galilejczykiem». Piotr zaś rzekł: «Człowieku, nie wiem, co mówisz». I w tej chwili, gdy on jeszcze mówił, kogut zapiał.

Z listów błogosławionego Piotra Jerzego - do M. Beltramo, 20 XII 1924

Umarły – co oznacza to słowo? W potocznym rozumieniu: jestem żywy (o ile moje zmysły mnie nie łudzą). Tak naprawdę jednak: nie tylko jestem umarły, ale już kilka razy byłem przywrócony do życia, aby niestety znowu umrzeć. Chciałbym pójść prostą drogą, ale co krok potykam się i upadam; dlatego domagam się od ciebie modlenia się, ile tylko zdołasz, w mojej intencji, abym w dniu, który wybierze Opatrzność Boża, doszedł do kresu mozolnej, lecz prawej ścieżki.

 

Módlmy się. Chryste, opuszczony przez wszystkich swoich uczniów, spraw, abyśmy na pustyni i w „próbie świata” przetrwali w zjednoczeniu z Tobą, jedynym i najwyższym dobrem. Tobie nieskończona Wierności, uwielbienie i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

P:         Któryś za nas cierpiał rany…
W:       Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.

« 3 4 5 6 7 »

Zobacz także

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy